Środki ostrożności podczas stosowania leków na potencję

Środki ostrożności podczas stosowania leków na potencję

Problemy z potencją dotykają wielu mężczyzn i to nie tylko w podeszłym wieku. Coraz częściej kłopoty z osiągnięciem i utrzymaniem wzwodu są obserwowane u młodych osób. Wynika to ze stylu życia, nieodpowiedniej diety czy problemów natury psychologicznej. Środków na wspomaganie potencji na rynku jest wiele – warto pamiętać o pewnych środkach ostrożności podczas ich stosowania.

Skąd biorą się problemy z erekcją?

Jednoznaczna diagnoza problemów z erekcją musi zostać postawiona przez lekarza, jednak nie zawsze problem jest na tyle poważny, by była konieczna wizyta u specjalisty. Kłopoty z potencją mają bowiem wiele pozornie błahych przyczyn, z którymi można sobie radzić samodzielnie. W XXI wieku zmorą mężczyzn jest przepracowanie, życie w stresie, nieodpowiednia dawka odpoczynku i wiele godzin siedzenia przed komputerem, zamiast codziennej dawki ruchu. Dodatkowo dieta pełna jest produktów wysoce przetworzonych, które niekorzystnie wpływają na funkcjonowanie całego organizmu. Fast foody i używki w nadmiernej ilości mogą nie tylko zmniejszać libido, ale również osłabiać erekcję. Problemy z potencją mogą być także związane z blokadą, która powstaje w psychice np. na skutek wstydu czy przebytej traumy. Do impotencji mogą przyczyniać się ponadto niektóre choroby – otyłość, cukrzyca czy schorzenia prostaty. Jak widać, przyczyn problemów ze wzwodem jest wiele, dlatego też diagnoza każdego przypadku jest indywidualna.

Środki wspomagające potencję

Na rynku jest wiele środków, które korzystnie wpływają na jakość erekcji, pomagają w jej osiągnięciu i utrzymaniu. Wystarczy, by pojawił się bodziec seksualny, a mężczyzna może pozwolić sobie na długie igraszki w łóżku. Najpopularniejszym środkiem na potencję jest Viagra – niebieska tabletka jest rozpoznawalna na całym świecie. Opiera się na działaniu sildenafilu rozszerzającego naczynia krwionośne, ułatwiając tym samym opływ krwi do prącia. Zamiennikiem Viagry jest Kamagra, która opiera się na takim samym działaniu, a oba środki cieszą się dużą popularnością wśród mężczyzn. Oczywiście nie są to preparaty, które można przyjmować do woli – należy stosować się ściśle do zaleceń producenta.

Leki na potencję a działania niepożądane

Działania niepożądane mogą pojawić się podczas przyjmowania każdego leku i suplementu, dlatego też tak ważne jest czytanie ulotki i stosowanie się do zaleceń producenta – w szczególności dotyczy to dawkowania. Większość objawów niepożądanych Viagry i Kamagry jest spowodowane właśnie nieprawidłowym przyjmowaniem leków. Przeciwwskazaniami do przyjmowania preparatów jest ciężka niewydolność wątroby, nadciśnienie lub niedociśnienie tętnicze, zmiany degeneracyjne siatkówki, przebyty niedawno udar lub zawał serca. Osoby, u których występują podobne schorzenia powinny zrezygnować z przyjmowania leków lub skonsultować się z lekarzem.

Działania niepożądane wynikają ponadto z przyjmowania nieprawidłowej dawki leków – są panowie, którzy uważają, że większa dawka sildenafilu poprawi ich sprawność seksualną. Jeśli przekraczają zalecaną dawkę, mogą sobie jedynie zaszkodzić. Tak ważne jest więc stosowanie leków o zawartości substancji czynnej adekwatnej do stanu zdrowia oraz stopnia nasilenia problemów z potencją. Zachowanie ostrożności podczas przyjmowania leków na potencję jest polecane także dla osób narażonych na choroby krążenia, cierpiących na zaburzenia krzepnięcia krwi, chorobę wrzodową czy deformacjach prącia. W takich przypadkach polecana jest konsultacja z lekarzem przed rozpoczęciem przyjmowania sildenafilu.

CATEGORIES
Share This

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )